piątek, 8 czerwca 2012

Duma i Uprzedzenie

Hej!

W pierwszej kolejności dziękuję za miłe komentarze :) Bardzo dużo dla mnie znaczą.
Dzisiejsza notka będzie o... filmie. Należę do tych osób, które nie stronią od żadnego gatunku produkcji i z chęcią obejrzą science fiction jak i komedię romantyczną. Nie mówię jednak, że wszystkie filmy lubię. Zdarzają się te lepsze i te gorsze. Do jednych z najlepszych śmiało mogę zaliczyć wczoraj obejrzany film "Duma i Uprzedzenie". Choć wiele razy słyszałam o książce i filmie to jednak nigdy mnie one nie zaciekawiły. I to był błąd. Według mnie, film jest dobry, gdy widz dosłownie ŻYJE nim, myśli o nim przez następny tydzień. I tak właśnie było z tą produkcją. Z Keirą Knightley i  Matthew Macfadyenem <przysięgam, że nie mam pojęcia jak się odmienia angielskie imiona/nazwiska>.

Jeszcze żaden film <pomijam Władcy Pierścieni> nie zauroczył mnie tak bardzo. W najbliższej przyszłości zamierzam oczywiście przeczytać również książkę Jane Austen , jednak jak na razie słucham soundtracku z filmu i jestem wniebowzięta. Stwierdziłam też, że częściej zacznę zwracać uwagę na filmy kostiumowe, bo to, co zobaczyłam w tej produkcji naprawdę... było niesamowite. Takie idealne i bez pomyłek. Długie suknie, w których nikt się nie przewracał. Taniec kilkunastu par, które świetnie znały kroki i obroty, doskonale synchronizując się z innymi parami. Jeśli miałabym się kiedykolwiek cofnąć w czasie to tylko do XIX - wiecznej Anglii. Zobaczcie zdjęcia:Jednak, to co tworzy prawdziwy klimat to muzyka, której również możemy posłuchać:


No i to by było na tyle. W następnej notce chciałabym napisać o modzie panującej w XVIII/XIX w. i zaprezentować wykonaną przeze mnie miniaturkę sukienki. A jaki gatunek filmów należy do waszych ulubionych? Piszcie w komentarzach!
Pozdrawiam! 


4 komentarze:

 1. O! To ja czekam na następną notkę :D
  Ja bardzo lubię Science Fiction, a mój ulubiony film to Gwiezdne Wojny. Kiedyś uważałam, że jest głupi, dla dzieci, a teraz to kocham. I wcale nie jest dla dzieci, wrecz przeciwnie.

  Zostaję obserwatorem i zapraszam do mnie http://tylkotakethat.blogspot.com/ :D

  OdpowiedzUsuń
 2. kocham horrory i komedie romantyczne ! ♥

  zapraszam do siebie :
  milosctokluczdoszczescia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Super blog! Zapraszam na martinemartyna.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń